Dobročinnost - ICZ Group

Dobročinnost

Od svých počátků podporuje Skupina ICZ rozmanité společensky prospěšné aktivity – charitativní, kulturní či vzdělávací. Za dobu existence ICZ se souhrnně jedná o miliony korun, jež byly na dobročinné a společensky prospěšné účely poskytnuty a celková částka je skutečně vysoká. V roce 2013 se ICZ dokonce za svou činnost stala jedním ze tří finalistů Ceny VIA BONA za filantropii. Aby ICZ mohla dané aktivity vyvíjet systematicky, vytvořila v roce 2016 NADAČNÍ FOND ICZ.

Nejvýznamnějším počinem byla a je každoroční dobročinná aukce ArtForum. Pořádá se již od roku 1998 a její výtěžek byl v průběhu let předán různým subjektům z oblasti zdravotnictví a sociální péče. ICZ je však také dlouholetým partnerem českého PEN Klubu, každoročním partnerem vybraných hudebních, divadelních, filmových nebo literárních přehlídek a festivalů, ale také některých škol a vzdělávacích středisek.

Primárním posláním NADAČNÍHO FONDU ICZ je podpora charitativní činnosti a obecně prospěšných cílů, jako jsou např. pomoc zdravotně postiženým osobám a zvláště dětem, podpora rozvoje kultury, vědy a vzdělávání apod. Vytvořením NADAČNÍHO FONDU ICZ se Skupina zařadila mezi nejvyspělejší společensky odpovědné podnikatelské subjekty v rámci České republiky i Evropské unie.

Aktuality z oblasti

Darování krve

Skupina ICZ se již delší dobu věnuje dobročinné aktivitě. Jako velká firma prostřednictvím projektů jako jsou benefiční aukce či sponzoring charitativních akcí i prostě jako skupina lidí, která se snaží být prospěšná. Jednou z těchto aktivit v poslední době bylo...

Skupina ICZ podporuje studenty Gymnázia Jiřího Ortena

Společnost ICZ  již několik let podporuje Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře, které opakovaně získalo ocenění Gympl roku. Jméno společnosti je díky této podpoře mimo jiné uváděno v ročence...