ALES na Aviatické pouti v Pardubicích

Jako každý rok se zástupci ALES, s.r.o. zúčastnili i v letošním roce v Pardubicích akcí pořádaných Sdružením Aviatické pouti. Aviatická pouť patří mezi nejvýznamnější přehlídky letectví a letecké akrobacie v České republice a koná se na pardubickém letišti tradičně již od roku 1991. Záštitu nad letošním ročníkem Aviatické pouti převzali prezident ČR Petr Pavel a ministryně obrany Jana Černochová.

Pracovníci obchodního úseku se 10. 5. 2024 zúčastnili v terminálu Jana Kašpara na pardubickém letišti společenského večera, na kterém se prezentovaly mnohé české i zahraniční firmy z oblasti letectví. Nejinak tomu bylo v případě ALES. Kromě roll up bannerů s produkty ALES vystavenými v místě konání společenské akce přispěly Sdružení Aviatické pouti trenčínská a pražská pobočka ALES hodnotnými propagačními předměty se symbolikou ALES a ICZ do tomboly organizované pořadateli večera. Tato významná společenská akce, na které nechybí žádná firma, která ve světě letectví něco znamená, byla zastřešována prezidentem Sdružení Aviatické pouti, kterým je bývalý velitel Vzdušných sil AČR generálmajor v. v. Ing. Ladislav Minařík, jakož i současným velitelem Vzdušných sil genmjr. Ing. Petrem Čepelkou. Jednalo se o skvělou příležitost setkat se, promluvit si a vyměnit si zkušenosti s odborníky z civilního a vojenského sektoru v rámci širší odborné veřejnosti. Pobočky ALES a. s. a ALES, s.r.o. pro Vzdušné síly AČR v současné době společně realizují důležitý projekt modernizace informačního systému SEKTOR.

V sobotu 1.6. 2024 a v neděli 2. 6. 2024 se vybraní pracovníci ALES, s.r.o. zúčastnili na pardubickém vojenském letišti jednak tradiční poutavé výstavy o československých letcích RAF, jakož i prezentací a různých dynamických ukázek činnosti ozbrojených sil a bezpečnostních sborů. Nejpoutavějším bodem programu byla tradiční letecká air show, při které široké veřejnosti předvedli letecké mistrovství   ve vzduchu vojenští a civilní piloti. Během obou dnů konání Aviatické pouti byla v rámci realizace každoroční smlouvy o propagaci prezentována přítomné veřejnosti společnost ALES projekcí videosmyčky výstižně vypovídající o aktivitách všech svých poboček.