Úspěšné nasazení systému ICZ OSIRIS do moderního skladu KOPOS KOLÍN a.s.

Areál společnosti KOPOS KOLÍN a.s., předního českého výrobce elektroinstalačního úložného materiálu, jehož výroba má již více než devadesátiletou tradici, byl v letošním roce doplněn o objekt nového expedičního skladu. Ten umožnil zlepšit kvalitu interní logistiky, zvýšit úroveň péče o zákazníky a dosáhnout skladovací kapacity více než 4400 palet.

Pro pracovníky ICZ ze sekce Private představoval projekt nového expedičního skladu pokračování v úspěšném zavádění systému řízení skladu ICZ OSIRIS do interní logistiky společnosti KOPOS KOLÍN a.s. a také příležitost pro integraci ICZ OSIRIS s dalšími moderními logistickými technologiemi.

Jednou z nich jsou skladovací věže Kardex Shuttle, které zde slouží pro skladování a vychystávání drobných dílů. Jedná se o systém polic umístěných nad sebou a zařízení umožňující automaticky zpřístupnit požadovanou polici pomocí světelného paprsku označit pozici, kam položku vložit, případně odkud ji odebrat. Vzhledem k výšce skladovacích věží, která je v KOPOSu téměř 10 metrů, je možné umístit na malou plochu velké množství skladovaných položek a jednotlivé položky rychle zpřístupňovat.

Při této realizaci jsme se opět přesvědčili, že systém ICZ OSIRIS umíme propojit s moderními logistickými technologiemi, a také si dokázali, že naše řešení se umí postupně přizpůsobovat i poměrně zásadním změnám v logistickém systému zákazníka,“ hodnotí realizaci v Kolíně WMS konzultant a projektový manažer sekce Private Josef Černý.