Účast ICZ na akci Chodíme s Asistencí

Na konci května proběhl další ročník oblíbené akce s názvem „Chodíme s Asistencí“, kterou pořádá organizace Asistence o.p.s. Na letošním ročníku reprezentovala Skupinu ICZ sekce Infrastruktura, která vyslala pětičlenný tým. Ten nejenom hájil naše barvy, ale také si na akci užil skvělé odpoledne a načerpal mnoho nových poznatků.

web: chodimesasistenci.cz
facebook: fb.com/Asistence/

Závod se letos netradičně odehrával v pražských Holešovicích. Tým dostal k závodu invalidní vozík, s nímž musel prokličkovat park Stromovka, kde najednou bylo velké množství schodů a výmoly byly větší než obvykle. Dále si účastníci vyzkoušeli, jaké to je být nevidomý, dorozumívání beze slov a slalom na invalidním vozíku. Účastníci také vyplňovali kvíz o metru v Praze a zjišťovali, jak se tento důležitý dopravní prostředek v průběhu let přibližuje lidem se zdravotním postižením.

Cíl byl od startu vzdušnou čarou opravdu jen kousek, DOX – Centrum současného umění byl téměř na dohled od startu. Celková trasa ale měla téměř 6 km a vedla podél Vltavy. I když se cesta Stromovkou zdála náročná, byla to lehká procházka proti kličkování s vozíkem v ulicích metropole. V cíli pak na účastníky čekal kulturní program, výborné občerstvení, které připravily Kuchařky bez domova, a také volný vstup na novou výstavu Evy Jiřičné a do dominanty DOXu – vzducholodi Gullivera.