Nadační fond ICZ podpořil projekt „Běháme s těmi, co sami nemohou”

Jedním ze subjektů, které se v letošním roce rozhodl podpořit Nadační fond ICZ, je charitativní občanské sdružení RWTTC – Running With Those That Can’t. Projekt Běháme s těmi, kteří sami nemohou, což je český ekvivalent názvu sdružení, založili studenti 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy již v roce 2009. Cílem této organizace je nejen zvýšení povědomí o osobách se speciálními potřebami, ale hlavně pomoc s jejich integrací do každodenního života. Ke splnění tohoto cíle si zakladatelé spolku zvolili sportovní běžecké události. Účastníci se na trasu závodů vydávají se speciálními vozíky, ve kterých s nimi závodí děti, které bohužel samy běžet nemohou.

Jeden z těchto vozíků se pro sdružení RWTTC rozhodl zakoupit Nadační fond ICZ, který na jeho koupi věnoval částku 40 000 Kč. Oficiální předání nových vozíků vybraným rodinám proběhlo v areálu pražského Karolina v sobotu 7. září 2019, současně s předáním došlo také k seznámení rodičů a dětí s týmem běžců. Pak už nic nebránilo tomu, aby se všichni přesunuli na start závodu na 10 kilometrů – Birell Grand Prix 2019.

Speciální vozík za ICZ předala rodině s 3letým chlapcem Matějem naše zaměstnankyně Gelsomina Kopecká, která se pak společně s ním závodu také zúčastnila. „Mám akce tohoto typu moc ráda. S Matějem jsme všechno zvládli a závod jsme si moc užili. Běh noční Prahou je sám o sobě pěkný a fanoušci navíc vytvořili skvělou atmosféru. Byla to opravdu velká dávka emocí a krásný zážitek. Ráda si to zase někdy zopakuji,“ hodnotila akci s velkým nadšením zástupkyně ICZ.

Další možnost zazávodit si s RWTTC bude už 6. října 2019 na Hradeckém půlmaratonu a zúčastnit se může opravdu každý. Více informací o projektu naleznete na webových stránkách: https://www.rwttc.cz/